ENDÜSTRİYEL KONTROL SİSTEMLERİ


 

Endüstriyel Kontrol Sistemleri

• Programlanabilir Kontrol Cihazları (PLC)

Yıldızgen olarak geleneksel otomasyonun vazgeçilmez temel ünitelerinden biri olan PLC’ler ile çok çeşitli çözümler geliştirebilmekteyiz. PLC’ler üretim tesislerindeki makina ve prosesleri yöneten programlanabilir kontrolörlerdir. Bu kontrolörlere yazılan programlar üretimdeki saha cihazlarının nasıl çalışacağını belirler ve üretimi yönetmek için gerekli parametreleri devreye sokar. Bu sayede hem mevcut üretimi yönlendirirken hem de üretim aşamasındaki değişiklikleri hemen adapte edip yeni üretim sürecine aksamadan geçilebilir.

• İnsan Makina Arayüzü (HMI)

PLC’ler gibi HMI’lar da (Human Machine Interface) geleneksel otomasyon sistemlerinin vazgeçilmez bir parçasıdır. HMI insan makine arayüzünün kısaltmasıdır. HMI; kontrol sisteminin grafiksel izleme ve kontrolüne izin vererek, operatör ve makine/proses arasında arayüz görevi görür. Yıldızgen olarak sunduğumuz çözümler içerisinde projelendirme ve Runtime yazılım uygulamasından, yüksek çözünürlüklü, parlak ve dayanıklı HMI operator panellere ve IPC (endüstriyel PC)' lere, PC tabanlı tek istasyonlu ve çok istasyonlu sistemlere kadar tüm ihtiyaçları karşılayacak geniş bir ürün yelpazesi sunmaktayız. Yönettiğimiz sistemler sayesinde projelerin en etkin şekilde geliştirilmesi, multi touch ve stiller gibi yenilikçi teknolojilerle sezgisel kullanım, entegre diyagnostik fonksiyonlarıyla arızaların kısa sürede tespiti uygulama geliştirdiğimiz HMI ailesinin sunduğu avantajlardan bazılarıdır.

• Hareket Kontrol Sistemleri

Hareket Kontrol Sistemleri, işleme merkezi, torna, taşlama, lazer, punch ve dişli azdırma gibi takım tezgahlarının otomasyonunda kullanılan CNC kontrolcülerdir. Uygulama geliştirdiğimiz yazılım platformu sayesinde tesisteki takım tezgahlarının ortak bir IT altyapısı altında takım ve program yönetimine, performans ve verimlilik takibine ve uzaktan erişim/teşhisine olanak sağlar. Ürün Yaşam Döngüsü Yönetim (PLM) sistemine entegre çalışarak sanal ortamda tezgah ve sistem simulasyonu yapılabilmektedir.

Robot Yönetim Yazılım Sistemimiz, takım tezgahı otomasyonunun parçası olan endüstriyel robotların otomasyon yönetim sisteminden kontrolünü, programlanmasını ve teşhisini gerçekleştiren bir uygulamadır. Bu sayede daha güvenli, sade ve verimli bir robot otomasyonu sağlanır.

Uygulama geliştirdiğimiz hareket kontrol sistemleri ile makina otomasyon çözümleri için, hareket kontrolü, PLC ve teknoloji fonksiyonları bir arada sunulmaktadır.

Uygulamaya göre kullanılmak üzere üç ayrı donanım platformuna sahiptir, bunlar:

    • Sürücü tabanlı
    • Kontrolör tabanlı
    • PC tabanlı

• Endüstriyel Haberleşme

Yıldızgen olarak, endüstriyel haberleşme ürünleri ve sistemleri ile çok geniş bir alanda bilgi birikimi ve tecrübeye sahibiz. Bu ürünler ve sistemler ile işletme genelinde yüksek verimliliği sağlamaktayız. Uygulamalarımızda sınıfında en iyi ürün aileleri ile çözüm üreterek, kabul görmüş standartlara dayanan, geleceğe yönelik güçlü ve tam entegre data ağları uygulamaktayız. Geniş kapsamlı endüstriyel haberleşme çözümlerimiz ile, temel seviyede bir sensör bağlantı teknolojisinden, tüm işletmenin kalite ve üretim datalarının toplanıp, iletilmesine kadar olan tüm süreçlerde yüksek verimli ve tutarlı sistemler kurabilmekteyiz.